Kerala English Medium School

Champua, Keonjhar (Odisha)

Staff Members

Teaching Staff
Name Qualification
Bijaya Kumar Bharati M.Sc.Ed.
Name Qualification
Santosh Arora M.A., M.Ed

PGT

Name Qualification
Mamata Sethy M.Com., M.Phil(Com.)
Ramya Rajan M.Sc., B.Ed.(Maths)
Vivekananda Palit M.Sc., B.Ed.(Chem)
Rupam Saha M.A, B.Ed.(Eng)
Hemant Patro M.Sc, B.Ed.(Phy.)
Dullav Bhosagar M.Sc,B.Ed, M.Phil
Saubhagya Ku Praharaj M.A(Eco)
Sutham Biswas M.PED
Abhilash Banerjee M.COM(Com.)
Panithas M. M.A, B.Ed.
Debaranjan Nayak M.TECH.(Comp.)
Sanghamitra Mall M.A, M.Ed.

TGT

Name Qualification
Arbin Raja Sibin R M.A, B.Ed.
Ramesh Srichandan B.Sc., B.Ed.
Neetish Kishore Pandey B.Sc., B.Ed.
Devi Archana Dash M.SC, M.Ed.
Ashish Mishra M.A, B.Ed.
Rejina Anie Issac MSc Mphil,M.Ed
Jyoti Ranjan Guru B.A , B.Ed
Kirana Kumar Dash M.Sc, B.Ed.(Phy.)
Sneha Patra M.A., B.Ed
Sukanya Dasgupta M.A. , B.Ed
Subhashree Parida MCA
Shashi Shekhar Jha M.A, STT
Binu Mathew MA,
Daitari Sahu M.Sc. B.Ed
Sunita Kumari Pradhan B.SC, B.Ed.
Medha Choudhury M.A., B.Ed
Sagar Mantry MA (YOGA)
Mahendra Kumar M.A, B.Ed
Ranjita Samal M.A, B.Ed.
Vijay Shankar Tiwari M.A, B.Ed.
Ananya Dash M.Sc., M.Ed.
Sanghamitra Luha M.A, B.Ed.
Trisandhya Nayak B.A, B.Ed.

PRT

Name Qualification
Anindita Das M.A., NTT
Aruna Kujur B.A.
Banita Mahanta M.COM, PGDCA
Suravi Rout B.A, B.Ed
M. Kalimuthu M.A, M.Ed.
Biraja Rani Dash B.A, NTT, D.El.Ed.
Bibhu Prasad Sahu B.SC, B.Ed.
Chandramani Mahanta B.A, B.Ed
Debendra Kumar Sahu B.A, B.Ed
Indramuni Lakra BA, D.El.Ed.
Jasoda Sahoo B.A, B.Ed
Jyotirmayee Sahoo B.A, NTT
Latha R. B.A, TTC
Lushna Priyadarshini B.Sc., B.Ed.
Manoj Kumar Sahoo B.A, D.El.Ed.
Nilu Jha INTER, D.El.Ed.
Pramod Kumar Swain B.A, B.Ed.
Rajkishore Das B.A, B.Ed.
Sasmita Bharati M.A,  NTT,  D.El.Ed.
Sudheesh K.M. B.A, B.Ed.
D Topha Devi M.A, D.El.Ed.
Subhasmita Priyadarshinee B.SC, B.Ed.
Suraj Singh B.A, B.Ed.
Ankita Pradhan B.A, B.Ed
Jyotshna Rajak INTER, D.El.Ed.
Obray Benjamin BCA
Ashutosh Patra BA, B.F.A
Krishna Das BA (Music)
Renu Kumgi B.A, NTT
Ganeswar Kisku B.A, B.P.Ed.
Snehalata Pradhan B.A, B.Ed
Debabrata Rout B.SC, B.Ed.
Vipindas K Thankappan M.Com, NTT
Shyamlal P S M.A., M.Phil

PET

Name Qualification
Sutham Biswas MPEd
Rakesh Barik M.P.Ed
Ganeswar Kisku B.A, B.P.Ed.
Name Qualification
Rakesh Kumar Mahata B.Lib.
Name Qualification
Sudeepta Behera M.A , A- PGDCA
Name Qualification
Snehalata Pradhan B.A , B.Ed
Name Qualification
Chetan Singh Sardar C.P.Ed.
Name Qualification
Rajalaxmi Prusty B.SC, NTT
Devika E B.A., NTT
Poonam Albinus Toppo INTER, D.Ed.
Name Qualification
Sudeepta Behera MA
Name Qualification
Sagar Mantry MA, M.Phil
Non-Teaching Staff
Name Designation
Smita Rani Pattanaik Office Asst.
Name Designation
Srikant Behera Cashier
Name Designation
Laxmidhar Pradhan Peon
Gadhadhar Mahakud Peon
Name Designation
Satyabhama Mahanta Lady Attendant
Jotsana Mahanta Lady Attendant
Name Designation
Kamala Karua Sweeper
Suraj Behera Sweeper
Name Designation
Narendra Mahapatra Gardener